EnterpriseDB, Oracle’dan Postgres’e geçiş hizmeti sunacak

7 Haz by Ahmet Duruöz

EnterpriseDB, Oracle’dan Postgres’e geçiş hizmeti sunacak

İlişkisel veritabanı sağlayıcısı EnterpriseDB (EDB) Salı günü, EDB Garantili Postgres Geçiş programı olarak adlandırılan yeni bir Oracle’dan Postgres’e geçiş hizmeti sunmaya başladığını söyledi.

Şirket, yeni geçiş programının daha hızlı geçişi sağlarken, işletmelerin beklentileri karşılanmadığı takdirde tüm geçiş maliyetini ödememelerini sağlayan “sıfır risk” garantisi sağlayacağını söyledi.

Şirket, programın bir parçası olarak EDB’nin işletmelerin şema ve verileri Oracle veritabanlarından 20 gün içinde taşımasına yardımcı olarak kesinti ve kesintileri en aza indireceğini söyledi.

EDB ayrıca, Postgres’in Oracle veritabanı üzerindeki avantajlarını deneyimlemek ve kuruluşların geçiş yolculuğunu tamamlamaya karar vermelerine yardımcı olmak için kullanılabilecek ilk uygulama için tamamlayıcı bir geçiş sağlayacağını söyledi.

EDB’nin geçiş hizmetini başlatma hamlesi, şirketin veritabanı geçişi gibi zor bir görevi yerine getiren işletmelere yardımcı olarak daha fazla müşteriyi EDB Postgres Gelişmiş Sunucu teklifine taşımaya yönelik daha geniş stratejisine bağlanabilir.

Şirket, işletmelerin Oracle veritabanından Postgres veya EDB Postgres Advanced’e geçmesine yardımcı olmak için tasarlanmış bir geçiş portalı ve bir geçiş araç kiti sunuyor.

Portal, geçişi tamamlamak için gereken ayrıntılı bilgileri ve adımları sunarken, araç seti, tabloları ve verileri Oracle veya Microsoft SQL Server gibi bir kurumsal veritabanı yönetim sisteminden PostgreSQL’e taşımak için bir komut satırı aracı sunar.

IDC’nin araştırmadan sorumlu başkan yardımcısı Carl Olofson’a göre, hizmetin kullanıma sunulmasının ardındaki bir başka neden de kuruluşların Oracle veritabanından PostgreSQL’e geçme talebi.

Olofson yaptığı açıklamada, “Mevcut veritabanı iş yüklerinin en azından bir kısmı için PostgreSQL’i denemek isteyen, ancak dönüştürme riski ve maliyeti nedeniyle ertelenen çok sayıda Oracle kullanıcısı tanıyoruz” dedi.

Stack Overflow tarafından 180 ülkeden 73.268 yazılım geliştiricinin katıldığı bir ankette PostgreSQL’in bir veritabanı yönetim sistemi olarak Oracle’dan daha popüler olduğu bulundu.

dbInsight’ın baş analisti Tony Baer’e göre PostgreSQL’in Oracle’a göre avantajlarından biri açık kaynak olmasıdır.

Baer, “Açık kaynaklı bir veritabanı olarak, PostgreSQL’in avantajı, müşterilerin aralarından seçim yapabilecekleri çok sayıda satıcı uygulamasına sahip olmaları ve bu nedenle, satıcıya bağımlı kalma şanslarının daha az olmasıdır” diyen Baer, Oracle veritabanının “zengin SQL ve kullanılabilirliğiyle inanılmaz bir olgunluğa sahip olduğunu” sözlerine ekledi. veritabanı otomasyon araçlarının.”

Ancak Baer, PostgreSQL açık kaynak lisansının gevşekliğinin bin çiçeğin açmasına izin verme ruhuyla çatallanmaları teşvik ettiği ve bu nedenle işletmelerin “belirli satıcının PostgreSQL uygulamasının ihtiyaçlarına uygun olup olmadığını dikkatlice kontrol etmesi gerektiği” konusunda uyardı.

Baer, “EDB’nin birincil değer önerisi, PostgreSQL uzmanları olmaları ve bunu PostgreSQL açık kaynak projesine sağlıklı katılımla desteklemeleridir” dedi.

EDB, kendi kendini yöneten bir özel buluttaki Postgres’ten EDB BigAnimal ile tamamen yönetilen bir hizmet olarak genel bulut veritabanına kadar çeşitli planlar sunar.

Loading

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir