Sunucuya Script Kopyalayamamak

Bazen sorgularınızı veritabanı sunucusuna kopyalayamazsınız. Basit bir iş gibi gözüksede çözümü bilmiyorsanız çok sinir bozucu bir şekilde sizi saatlerce uğraştırabilir. Genelde yeni yetiştirdiğim DBA’lerin çoğunun başına gelir. Bu yüzden bu makaleyi yazma ihtiyacı hissettim.

 

Öncelikle kopyalama yapamadığınızı sunucudan log off olun ve windows home’da mstsc yazarak remote desktop bağlantı ekranını yönetici olarak açın.

 

 

Daha sonra gelen ekranda Seçenekleri göster diyerek Yerel Kaynaklar’a geliyoruz ve aşağıdaki ekrandan Diğer’e tıklıyoruz.

 

Gelen ekranda aşağıdaki gibi Sürücüler’i işaretleyerek Tamam’a tıklıyoruz ve bağlantımızı gerçekleştiriyoruz.

Bağlantımızı gerçekleştirdiğimizde genellikle problem çözülüyor. Problem çözülmezse en kötü ihtimalle bu işlemi yaptıktan sonra aşağıdaki gibi bilgisayarım’da lokal diskinizi görebiliyorsunuz. Lokal diskinizdeki bir dosyayı sunucuya kopyalayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*

Lütfen captcha kodunu giriniz *

Lütfen Resimdeki Kodu Boşluğa Giriniz.
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>